Skip to content

Carolina Kostnerová je strašne nadhodnotená (voľné jazdy ženy)

29/01/2011

Ešte šťastie, že nevyhrala. Ešte šťastie, že vyhrala Sarah Meierová! Švajčiari sa tešia, aj my sa tešíme – aspoň toto bolo na voľných jazdách žien v poriadku, že vyhrala jediná súťažiaca, ktorá dokázala odjazdiť voľnú jazdu čisto.

Čo sa týke celkovej kvality voľných jázd, to je menej radostná kapitola. Po prekvapivo dobrom piatku sa dalo predpokladať, že dnešok nebude nič moc. Ale až do takejto miery sa to naplniť nemuselo.

Všetky tie mladé kvetinky na nižších priečkach, ktoré som po krátkych programoch tak chválila, som v priamom prenose voľných nestihla. Dúfam, že ich chytím aspoň v zázname a budem sa môcť pozrieť, čo je pravdy na tom, že sa im veľmi nedarilo.

Rozhodne sa ale nedarilo tým na najvyšších priečkach. Po krátkom programe prvá Kiira Korpi dostála svojej povesti prehnane nervóznej korčuliarky a pokazila, čo sa dalo. Čudujem sa, že dostala deduction iba za jeden pád. Skokov pokazila viacero a minimálne pri jedno ďalšom mala na ľade obe ruky. Nakoniec to uplácala iba na celkové tretie miesto. A aj to mala šťastie, že väčšina ostatných súťažiacich na ňu strácala alebo kazila.

Carolina Kostnerová sa v nešťastí súperiek vypracovala až na druhú priečku. Čím sa dostávame k tvrdeniu z úvodu. Za voľnú jazdu s chybami dostala o tri body viac ako celková víťazka Meierová, ktorá odjazdila úplne čisto. Potiahli ju body za programové komponenty, hoci Meierová tiež nepatrí zrovna k pretekárkam s nedbalým prejavom. Bodovo zaplatené dostáva opakovane dosť na to, aby skončila aj pri extrémme zlých výkonoch na medailových pozíciách. Je to len môj názor, ale nepáči sa mi to.

Sarah Meierová odjazdila nie hviezdne, ale v porovnaní s kolegyňami absolútne nadpriemerne. Vyhla sa chybám, s dostatočnou obťiažnosťou a z potlesku vypredanej haly mala očividnú radosť. Pekný pohľad.

Ako budú ale slečny s takýmito výkonmi vo voľných súťažiť vo svetovej konkurencii, na to som ešte neprišla.

Celkové poradie:

1. Sarah Meier (SUI): 170.60 (SP: 58.56, FS: 112.04)
2. Carolina Kostner (ITA): 168.54 (53.17, 115.37)
3. Kiira Korpi (FIN): 166.40 (60.50, 102.90)
4. Ksenia Makarova (RUS): 162.04 (60.35, 101.69)
5. Alena Leonova (RUS): 154.31 (48.40, 105.91)

Celé poradie na webe ISU.

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: