Skip to content

Ako to vyzerá v Greensboro

29/01/2011

 

Rachael Flatt.

Americké národné majstrovstvá majú za sebou zatiaľ tri seniorské preteky: krátke programy žien a športových dvojíc a krátke tance.

Súťaž zatiaľ praje hlavne favorizovaným menám. V tanečných dvojiciach po krátkom programe vedú Meryl Davis a Charlie White, v športových Caitlin Yankowskas a John Coughlin. Amanda Evora a Mark Ladwig sú druhí, Caydee Denney a Jeremy Barret odjazdili až štvrtý najlepší krátky.

Medzi ženami vyhrala po prvej disciplíne Mirai Nagasu pred Alissou Czisny a treťou Rachael Flatt. Výsledok Mirai Nagasu je 63.35, čiže cca rovnako ako nazbierala priežná európska líderka, fínka Kiira Korpi. Bodové rozdiely na prvých priečkach sú ale nepatrné a Nagasu už má povesť pretekárky, pre kotrú ani po kvalitnom krátkom programe nie je problém prehrať. Vo voľnej jazde sa možno ešte ukáže, že niektorá z nižšie umiestnených konkurentiek má v skutočnosti chladnejšiu hlavu.

Muži vo chvíli, keď toto píšem, ešte pretekajú. Krátky program priebežne vyhráva Jeremy Abbott a vyzerá, že predbehnúť ho nebude jednoduché – k dobru má bodový zisk 78.39. Adam Rippon odjazdil len na 66.26 a je zatiaľ piaty.

Priebežné výsledky: ženy, muži, športové dvojice a tanečné páry.

Foto: Matthew Stockman/Getty Images

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: