Skip to content

Zlato športových dvojíc sa vracia Nemcom

28/01/2011

Musím si nasypať popol na hlavu. Ak som v stredu napísala čokoľvek škaredé o súťaži športových dvojíc, dnes to musím vziať späť. Až na miernu výhradu k Nemcom v porovnaní s Rusmi, na tej trvám. Ale inak – finále párov bol zážitok hodný aj väčšieho podujatia ako ME.

Tak po prvé – máme nových majstrov Európy. Kawagutiová a Smirnov sa s titulom rozlúčili a vrátili ho predchádzajúcim držiteľom Alione Savchenkovej a Robinovi Szolkowemu. Oba páry mali solídne jazdy. O tom, ktorý solídnejšiu, nech sa každý rozhodne podľa svojho vkusu.

Keď sa to vezme pragmaticky, tak faktom ostane, že Aliona pokazila piruetu a nechala Robina dobrých 15 sekúnd korčuľovať samého, zatiaľ čo japonsko-ruská dvojica sa väčším problémom vyhla. Na druhej strane, Nemci predviedli niektoré zapamätania hodné piruety a Aliona skáče, ako keby vládala ešte aj ďaleko viac.

Voľná jazda s gumeným plameniakom pomohla k medaile.

Nakoniec mali Rusi voľnú jazdu hodnotnejšiu, no k zlatu im to nepomohlo. Sem smeruje moja dnešná výhrada – naozaj sa mi zdá, že včera Nemcov zaplatili o niečo lepšie, než by im patrilo, a zachránilo ich to ešte aj dnes. Ale čo už. Na názore nezáleží. Gratulácie víťazom.

Ospravedlnenie dlhujem aj dvojici Vera Bazarova a Yuri Larionov. V krátkom programe ma ponechali chladnými, no po dnešku im patrí úctivá poklona. To, čo predviedli v zdvíhaných figúrach, by nepripraveného diváka dokázalo seriózne vykoľajiť. Sa im to aj dvíha, keď Vera váži 30 kíl aj s korčuľami. Okrem toho mali ale celkovo program vyvážený a výborne odjazdený. Skoky paráda, piruety čisté a veľmi pekné. Sú ešte mladí, snáď rokmi nestratia koncetráciu.

Zbohom prvé miesto.

Štvrtí Katarina Gerboldtová a Alexander Enbert boli potom posledným dôkazom, že Rusi to so športovými dvojicami myslia vážne. Jazdu mali dobrú, hoci nie práve svetovú, no dívať sa určite bolo na čo. Po rozsypanom ruskom korčuľovaní z vlaňajška je cítiť, že do Sochi si asi spravili lepší plán. Piati Taliani Bertonová a Hotarek boli prejavovo zrejme aj lepší ako Rusi, mali ale miestami problém pri skokoch.

Konečné poradie:

1. Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER): 206.20 (SP:72.31, FS: 133.89)
2. Yuko Kawaguchi/Alexander Smirnov (RUS): 203.61 (69.49, 134.12)
3. Vera Bazarova/Yori Larionov (RUS): 188.24 (62.89, 125.35)
4. Katarina Gerboldt/Alexander Enbert (RUS): 169.95 (57.50, 112.45)
5. Stefania Berton/Ondřej Hotarek (ITA): 164.83 (60.08, 104.75)

Celé poradie na webe ISU.

Foto: AP

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: