Prejsť na obsah

Aby sme len na Európu nemysleli…

28/01/2011

V USA majú tiež majstrovstvá, presne v týchto dňoch. Ako prví prídu na rad muži a športové dvojice, potom aj tanečné páry a ženy.  V skratke niekoľko tipov na zaujímavé mená:

Rachael Flatt, vlaňajšia majsterka USA, ktorá nepresvedčila ani na svete, OH ani Grand Prix, skúsi získať zlato aj tento rok. Mala ale zdravotné problémy a (pozor, názorová vložka) je fakt strašne nadhodnotená.

Alissa Czisny vyhrala Grand Prix a majsterka USA už raz bola – v roku 2009 a bez väčšieho medzinárodného ohlasu.

– Osobnú favoritku by som chcela mať v Mirai Nagasu, ktorou som očarená od vlaňajšej olympiády. Noviny sú ale plné toho, že je emocionálna troska a ťarchu prestížneho preteku s najväčšou pravdepodobnosťou neunesie.

MIrai Nagasu trénuje pred národnými majstrovstvami v Greensboro, USA.

Adam Rippon a Jeremy Abbott sú medzi najhorúcejšími kandidátmi na majstrovský titul v kategórii mužov. Evan Lysacek ani Johnny Weir neštartujú, ergo ostane veľa miesta pre ostatných. Abbott vyhral národné zlato už dvakrát, medzinárodne sa nikdy celkom nepresadil. Tento rok štartoval na Grand Prix, no nezískal žiadnu prvú priečku. Rippon zas je zas bývalý juniorský majster sveta, trénuje s Brianom Orserom a vraví sa, že je veľmi nádejný.

– V šporotvých dvojiciach nechávajú Američania v poslednom čase priestor pre iné krajiny. Required Elements považuje za najpravdepodobnejších favoritov Caydee Denney a Jeremyho Barretta, Amandu Evora a Marka Ladwiga a Caitlin Yankowskas a Johna Coughlina. Ja akosi neviem. USA v tejto disciplíne mediznárodne nemajú veľmi čo ponúknuť a ak by mali byť ich šampióni konkurencieschopní, museli by ešte veľa doháňať na najlepšie európske a ázijské páry.

– Tanečné páry budú s najväčšou pravdepodobnosťou doménou Meryl Davisovej a Charlieho Whita. Viac menej to nemá byť o kom inom a tento pár má dobré pozície aj medzinárodne. Najmä v tejto sezónd, kedy Kanaďania Tessa Virtue a Scott Moir čelia zdravotným porblémom, by sa mohli tí správni majstri v tancoch vyplatiť.

Foto: Reuters

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: