Skip to content

Francúzom sa stále darí… aj po krátkom programe mužov

27/01/2011

Muži majú za sebou krátke programy a bola to dobrá súťaž. Hlavná správa podujatia: stará generácia akoby sa postupne (síce asi nechtiac) lúčila s vrchnými priečkami a nahrádzajú ju mladší. Druhá hlavná správa dňa: Žabožrútsku sa stále darí. Priebežne prvý je mladučký Francúz Florent Amodio. Kto by to bol povedal ešte dnes na obed…

Amodio má 20 rokov a natrel to dnes aj podstatne skúsenejším. Citácie z poznámok zapísaných počas jazdy by sa v tomto prípade obmedzili na citoslovcia typu “fuuu” a “vau”. Krásne skoky, výborné krokové pasáže, premakaný prejav. Málokedy je vidno tak mladého závodníka s takýmto precíznym predvedením, o to je to vzácnejšie. V sobotu sa uvidí, či si udrží rozvahu aj do štvrminútového programu.

Žeby nový nalepší Európan?

Na druhom majú svojho Česi – a nie Vernera, lež mladého Michala Březinu. Ktorý bol mega. Nebyť Amodia tak by mu človek naozaj musel úplne priať tú prvú priečku. Veď mu aj unikla len tak tak. Opäť je to dôkaz toho, čo ukázal už Lysacek vlani na olymoiáde, že nie je nutné skákať štvorité skoky na skvelý program. Aj keď samozrejme s o štvoritými je to napínavejšie – ale ak sa to odkorčuľuje tak, ako Březina, tak je menej niekedy viac.

Tretieho Rusa Arthura Gachinskeho som, žiaľ, nevidela. Nechám sa prekvapiť vo voľnej. Ale čo som odpočula z komentára, tak vraj skáče ako diabol. Uvidíme.

Čo sa nižších priečok týka, aj tam je zopár zaujímavých mien. Kevin Van Der Perren má schopnosť si vyskákať nechutne vysoké body – a veru dnes skákal ako šialený. Stačilo mu to na priebežné veľmi tesné štvrté miesto. Na piatom mieste skončil Tomáš Verner, konečne v o niečo lepšej forme ako vlani. Aj celkom zábava to bola, škoda že sa stále nedokáže úplne vyvarovať chýb. Pre Čechov každopádne skvelá správa – dvaja pretekári v prvej päťke.

Takáto útrpná bola celá jazda.

Na šestku sa pretlačil Talian Samuel Contesti, ktorý bol pôsobivý a zábavný zároveň. Brian Joubert skončil až siedmy – jazdu opäť po*ral. Čo teda po vlaňajšku asi nikoho neprekvapuje, ale aj tak… Človek si nemôže pomôcť, že je to smutný pohľad. Celá jazda bola akoby nasilu, k tomu chyby pri skokoch. Joubert skrátka nie je v pohode a je to škoda. Mal by so sebou konečne niečo urobiť.

Ďalšie mená, čo stoja z apozornosť do soboty: Švéd Berntsson (8.), Španiel Fernandéz (11.)

Priebežné poradie:

1. Florent Amodio (FRA): 78.11
2. Michal Březina (CZE): 76.13
3. Arthur Gachinski (RUS): 73.76
4. Kevin Van Der Perren (BEL): 73.61
5. Tomáš Verner (CZE): 72.91

Celé poradie na webe ISU

Foto: AFP, AP

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: