Skip to content

Ako dopadli športové dvojice

26/01/2011

Hneď prvý deň a už som sklamaná. Prečo, k tomu sa ešte dostaneme.

Napríklad aj z toho, v akom stave je párové korčuľovanie. Šestnásť párov z celej Európy, keď v sólových kategóriách je schopných sa prihlásiť aj na 40 súťažiacich. Jasné že párov bolo vždy menej. Ale je cítiť, že odkedy bývalé sovietske krajiny nevyvážajú súťažiacich na tony, sú športové dvojice menej zábavné. Hlavne kým sa súťaž prepracuje tak prvej šestke.

Vďaka teda aspoň za tých Rusov, čo ešte chodia reprezentovať. Hlavne za Yuko Kawaguchi a Akexandra Smirnova. Ktorí skončili priebežne druhí, a tu sa dostávame k hlavnámu dôvodu avizovaného sklamania. Zase im prvé miesto uchamtli Nemci. Aj keď aj tých mám rada, ba aj naživo som ich videla, tak by som k nim mala mať sentimentálny vzťah. Ale nejako… neviem.

Savchenková/Szolkowy: Išli jeden zo svojiích vtipnejšie ladených programov. Veľmi dobrá celá jazda, cez všetky prvky. Savchenková a Szolkowy majú silnú stránku v tom, že vedi byť výborne synchronizovaní. Aj tu boli, až na záverečnú piruetu, kde sa mierne rozišli. Ale hodnotenie – totálny vrchol. Minimálne na prvé pozretie nepôsobila jazda ani o piaď náročenjšia ako ruská.

Kawaguchi/Smirnov: Vau. Ako to, že skoro nikdy  nevyhrajú nič na čom naozaj záleží? Osobne tvrdím, že sú najlepší ruský pár posledných rokov. Jasné, že to tvrdenie nevychádza z čísiel, ale na pohľad… nie je o čom. Jazda bola skvelá. Krásne skoky, krásne všetky ostatné prvky. A Yuko má úžasnú charizmu na ľade. Akurát tie kostýmy, tie si snáď nechali vyrobiť v nejakej chránenej dielni.

Bazarova/Larionov: Jeden z výsledkov tohtoročnej ruskej revolúcie v párovom krasokorčuľovaní, v dôsledku ktorej išli na majstrovstvá dve začínajúce dvojice (okrem Bazarovej a Larionova aj bývalá sólistka Katarina Gerboldtová a Alexander Enbert). Fajn program. Ale možno skôr naznačuje potenciál do budúcna než súčasnú mimoriadnu výkonnsť. Tretie miesto priebežne im síce patrí, ale pravdupovediac, boli tretí aj na majstrovstvách Ruska a od takých by som asi čakala niečo dychvyrážajúcejšie.

Prekvapenie súťaže boli Stefania Berton a Ondřej Hotárek z Talianska. Vždy som ich mala zafixovaných ako skôr priemerných a to, čo ukázali v krátkom programe, som nečakala. Skvelá energia, veľmi pekné prvky. Trojitý odhadzovaný rittberger ako posledný prvok jazdy. Až som sa miestami obávala o pozície skúsenejších.

Dobrá správa sú Česi Klára Kadlecová a Petr Bidař. Tí skončili priebežne osmi. Opäť sa ukazuje, že v porovnaní so Slovenskom pôsobí aj Česko ako zasnúbená zem krasokorčuľovania. Aj vzľadom na to, že sú schopní posielať reprezentantov na súťaže systematicky a nie spôsobom pokus-omyl ako my.

Priebežné poradie:

1. Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER): 72.31
2. Yuko Kawaguchi/Alexander Smirnov (RUS): 69.49
3. Vera Bazarova/Yori Larionov (RUS): 62.89
4. Stefania Berton/Ondřej Hotarek (ITA): 60.08
5. Katarina Gerboldt/Alexander Enbert (RUS): 57.50

Celé poradie na webe ISU.

Reklamy
No comments yet

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: